Projekt: JLCapture.me |

Protopia.sk | Porfólio | JLcapture

Čo sa riešilo?

JLcapture – Ján Lukáč je profesionálny fotograf, ktorý sa venuje najmä produktovej, eventovej a dokumentárnej fotografii. Takisto produkuje video a tvorí 3D grafiku v aplikáciách Cinema, videoefekty v Adobe After Effects a Apple Motion.

Cieľ webstránky

Vytvoriť digitálne sídlo. Doteraz sa práce uverejňovali najmä cez osobný facebookový profil a prišiel čas vytvoriť miesto na prezentáciu služieb a tvorby plus sprofesionálniť online prezenciu. Takisto je nutnosť mať vytvorené referenčné miesto, kam sa môžu prísť pozrieť potenciálni zákazníci. Z obchodného pohľadu sa vytvára nový lead generation kanál s využitím content marketingu v neskoršej fáze.

Funkcionalita

Kontaktný formulár. Možnosť vložiť videá, portfólio s fotografiami. Pripravil sa blog, ktorý sa začne napĺňať v druhej fáze.

Dizajn

Zameranie sa najmä na vizuálnu stránku s využitím tzv. hero nosných fotografií, ktoré prezentujú tvorbu, využitie netradičnejších „prelínaní“ objektov a paralax efektov pre lepší vizuálny zážitok.
Jednoduchá štruktúra s viacerými výzvami k akcii (CTA) s cieľom kliknúť na kontakt.

Výsledok…

Webstránka bola spustená naživo, do 5 dní bola naindexovaná Googlom t.j. Google ju našiel po zadaní cielených kľúčových slov ako aj mena fotografa. Ohodnotená na rýchlosť ako Good (dobrá), ďalšie dve merania cez Pingdom a GTMetrix ako 92% a 94% pri aj napriek množstvu fotiek, takisto zhodnotená ako Mobile Friendly a bezpečná (s využitím protokolu https).

O webstránke:

Klient: JLcapture.me

Dátum: Júl 2017

Rozsah práce: Branding (farebná schéma, typografia, komplet dizajn), funkcionalita, analytika, rýchlosť, vyhľadávače.

Webstránka: jlcapture.me.

Protopia.sk | Porfólio | JLcapture | Screenshot

Páči sa Vám tento typ stránky?