CONTENT MARKETING

Blog o webstránkach pre malé a stredné firmy. Načo?

Čas na prečítanie: 2 minúty

Ing. Milan Lukáč, Protopia.sk

1. máj 2017

Blog o webstránkach pre malé a stredné firmy? Pre firmy alebo kohokoľvek, kto má alebo chce mať webstránku a chce sa niečo verím že použiteľné na túto tému dozvedieť.

Mám dva dôvody.

Poprvé: nejako som si zvykol na to, že počas pôsobenia v obchodnej sfére na rôznych miestach som okrem iného vyše 15 rokov ľudí učil, trénoval, vysvetľoval. A pritom som sa naučil čosi aj ja.

Vždy ma potešilo, keď som vedel poradiť, pomôcť a vysvetliť veci po lopate, aby sa pochopili a mohli použiť v praxi.

Zistil som, že ma to skutočne napĺňa a baví.

Druhý dôvod je čisto biznisový. Blog je nástroj. Kto poznáte content alebo inbound marketing, je Vám to jasné. Kto nie, veľmi jednoduchý princíp, ktorý sa uplatňuje v hocijakom remesle: odpovedz ľuďom na otázku, vyrieš problém, poraď ako na to a oni sa vrátia buď pre ďaľšie odpovede alebo ako klienti.

Suma sumárum, verím, že Vám uspokojivo odpoviem na otázky, pomôžem, alebo ukážem ako:-)

Neformálny štýl

Ak Vám menej formálny a skôr hovorový štýl písania vyhovuje, budeme si rozumieť a bude sa Vám dobre čítať. Ak potrebujete pomôcť či už s webstránkou a jej dizajnom, obsahom, textami, videom a podobne, ozvite sa, podebatíme a možno to bude začiatok výbornej spolupráce.

Ak niekoho z Vás odradí môj štýl písania, či už kvôli nedokonalej štylistike alebo kvôli neformálnosti, je to takisto dobre. Znamená to, že by sa nám dobre nespolupracovalo a vieme to hneď na začiatku. Verím ale, že aj napriek tomu si z času na čas nájdete niečo, čo Vám pomôže.

Témy

Budú rôzne. To, čo vnímam z vlastnej skúsenosti ja, to čo som sa naučil a popálil pri svojich pokusoch s webstránkami.

Veru hej. Skúšal som rôzne platformy, od tých čo tvrdia, že netreba nič kódovať, cez tie, čo vravia, že stránku máte za 10 minút, až po tie použiteľnejšie. Moje prvé pokusy začali ešte v 2004 v obyčajnom HTML a bola to veľká stranda. O viac ako desaťročie sme úplne inde a za webstránka sa dá urobiť neporovnateľne rýchlejšie a lacnejšie ako kedysi a neporovanateľne krajšie s lepším funkciami.

Blog o webstránkach napľňam radami a tipmi od funkcionality, čo má zmysel a čo nie, cez dizajn, aj trošku marketingu, aj o obrázkoch, banneroch, textoch a videách. Aj o tom, ako sa starať o webstránku a prečo je nechať webstránku ladom je zlý nápad.

Všetko s cieľom, aby to pomohlo Vám a Vaša webstránka Vám priniesla výsledky a mala zmysel.

Čo mi napíšete, sa počíta

Blog o webstránkach nechce byť jednosmerná komunikácia. Z čoho sa budem tešiť najviac je, keď mi napíšete, čo by ste si radi prečítali, čo sa Vám pozdáva, čo sa Vám zdá nepoužiteľné alebo o ničom. Budem pracovať na tom, aby bol blog stále vyladenejší ergo pomohol Vám viac.

Vďaka,

Milan

Spýtajte sa na webstránku

Či už rozmýšľate nad novou, chcete poradiť alebo prerobiť, dajte vedieť. Za spýtanie nič nedáte:-)